Wycieczka do Kompleksu Turystycznego Bałtów

Dnia 29 kwietnia 2023 r. odbyła się wycieczka z TPD w Ostrowi Mazowieckiej do  Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wśród ogromnej ilości atrakcji uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć jurajski świat, gdzie zamieszkuje100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. W Muzeum Jurajskim oglądali skamieniałości oraz prawdziwe kościdinozaurów, a w Prehistorycznym Oceanarium, dzięki technologii 3D zobaczyli morskie bestie i stwory. Dowiedzieli się tam, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik.                                                                            

Wielkie zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczestnicy zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Parku Miniatur – Polska w Miniaturze, gdzie uczestnicy wycieczki poznali zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie.  Oprowadzający po wystawie przewodnicy opowiadali legendy oraz  przybliżali szczególnie interesujące wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi w parku zabytkami.                                                       

Następnie dzieci mogły spędzić czas na zabawie i rozrywce w Parku Zabaw, gdzie mieli do dyspozycji: karuzele, rollecoastery, dmuchańce,  trampoliny, kolejki górskie czy gokarty, w tym Kino 5D, gdzie najnowsze zdobycze techniki pozwoliły im poczuć się uczestnikami scen rozgrywających się na ekranie. Uwieńczeniem wycieczki był zakup drobnych pamiątek. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.